FOTO: Kráľovská návšteva v Poľsku. William a Kate s deťmi zavítali k našim susedom

VARŠAVA - Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge pricestovali na návštevu Poľska. Poľsko je prvou zastávkou ich ciest po krajinách Európskej únie, ktorých cieľom je zdôrazniť priateľské vzťahy Veľkej Británie s Európou napriek začatiu rokovaní o podmienkach Brexitu.

Princa Williama a jeho manželku počas návštevy v Poľsku sprevádzajú aj ich deti, princ George, ktorý túto sobotu oslávi svoje štvrté narodeniny, a dvojročná princezná Charlotte, informovala agentúra AP.

Fotografie Kate predmetom sporu. Kráľovský pár žiada miliónové odškodné

Kráľovský pár sa vo Varšave stretol s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a jeho manželkou, ako aj s veteránmi druhej svetovej vojny. Prezreli si aj varšavské Staré Mesto a zúčastnili sa na schôdzke s britskými a poľskými podnikateľmi. 

V utorok sa princ William s rodinou a sprievodom presunie do mesta Gdansk na pobreží Baltského mora, kde sa mali stretnúť s bývalým poľským prezidentom Lechom Walesom, ktorému však lekári po nedávnej hospitalizácii kvôli vysokému tlaku odporučili odpočinok. V stredu princ William s manželkou a deťmi odcestujú do Nemecka.