Najíma si Putin komparz? Ľudia okolo neho sú raz rybármi, inokedy farníkmi

MOSKVA - Rybári, s ktorými sa ruský prezident Vladimir Putin fotil v septembri na Iľmenskom jazere, sú podľa všetkého tí istí ľudia, ktorí s ním oslavovali príchod Vianoc v kláštore v Novgorode.

putin a jeho komparz
Putin a jeho herecký ansámbl. Zdroj:Aktuálne.sk/Twitter

Otázkou však podľa mnohých užívateľov na sociálnych sieťach i podľa webu Rádia Sloboda zostáva, či ide skutočne o rybárov - alebo si so sebou Putin v rámci propagandy vozí komparz.

Prvá fotografia je z veľkolepých osláv Vianoc v pravoslávnom mužskom Kláštore svätého Juraja pri Veľkom Novgorode v blízkosti Iľmenského jazera.

Druhá z fotiek pochádza zasa podľa webu Sputnik vraj ešte z 10. septembra z rybárčenia (opäť) na obľúbenom Iľmenskom jazere v Novgorodskej oblasti. Spoločne s Putinom sa s (údajne) miestnymi rybármi zabával i premiér Dmitrij Medvedev.

"Ani sa nečudujem, že Putin so sebou všade vozí svojich rybárov. Nedokážem však pochopiť, že ľudia veria tomu, že sú to skutoční rybári," napísal na Facebooku napríklad ruský profesor v Londýne Dmitrij Gololobov.

O podobnosti rybárov s farníkmi vtipkujú aj ďalší. Objavujú sa napríklad komentáre typu "zabudli zmeniť scenériu" alebo "včerajší VIP rybári sú dnešnými VIP farníkmi“.

Martin Erdöfy

 

Diskusia

Čo si myslíte o Putinovi?

Najčítanejšie