Polícia pozná totožnosť možného útočníka na moslimov. Dodávkou mal vraždiť Darren Osborne

LONDÝN - Pravdepodobného útočníka, ktorý v noci na pondelok vrazil s dodávkou do moslimských veriacich pred mešitou neďaleko Finsbury parku v severnej časti Londýna, obvinili z terorizmu. Oznámila to v pondelok londýnska Metropolitná polícia.

utok, moslimovia, londyn
Polícia spresnila, že muža pôvodne zatkli pre podozrenie z pokusu o vraždu. Zdroj:AP/TASR

Polícia spresnila, že 47-ročného muža pôvodne zatkli pre podozrenie z pokusu o vraždu. Neskôr ho však obvinili zo "spáchania, prípravy a nabádania" na teroristické činy "vrátane vraždy a pokusu o vraždu", uviedla s odvolaním sa na vyhlásenie polície agentúra DPA.

"V tejto fáze vyšetrovania sa predpokladá, že podozrivý konal sám, prešetrujeme však samozrejme všetky okolnosti, ktoré k útoku viedli," vyhlásila polícia, ktorá dnes v súvislosti s útokom uskutočnila domovú prehliadku v meste Cardiff.

Útok pri mešite bol vopred namierený na moslimov. Na ich ochranu nasadia viac policajtov

Spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na nemenované zdroje uviedla, že útočníkom bol 47-ročný Darren Osborne, ktorý pochádza z mesta Weston-super-Mare na severe grófstva Somerset neďaleko Cardiffu a má štyri deti.

Zdroj: Twitter.com

K útoku došlo v noci nadnes, keď muž s dodávkou z požičovne vrazil do davu moslimov, ktorí sa zúčastňovali na večerných modlitbách konaných počas pôstneho mesiaca ramadán. Útočníka, 47-ročného belocha, zrejme z dodávky vytiahol rozvášnený dav, uviedla AP.

Fico odsúdil útok v Londýne. Ponúkol pomoc Mayovej pri výmene informácií

Jeden muž zomrel priamo na mieste, nie je však doposiaľ jasné či skonal na následky útoku alebo bolo príčinou jeho úmrtia niečo iné. Zranenia pri útoku zároveň utrpelo desať ľudí. Deväť z nich hospitalizovali v dovedna troch nemocniciach.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie