Útok pri mešite bol vopred namierený na moslimov. Na ich ochranu nasadia viac policajtov

LONDÝN - Útok dodávkou, ku ktorému došlo v noci na pondelok neďaleko mešity pri Finsbury Parku v severnej časti Londýna, bol evidentne útokom na moslimov. Povedala to v pondelok na tlačovej konferencii komisárka londýnskej Metropolitnej polície Cressida Dicková.

utok, moslimovia, londyn
Khan apeloval na vládu, aby nerobila ďalšie škrty v polícii. Zdroj:AP/TASR

Komisárka zároveň dodala, že do ochrany moslimských komunít bude v nadchádzajúcich dňoch nasadených viac policajtov. Na tlačovej konferencii vystúpil aj londýnsky starosta Sadiq Khan, ktorý vzdal hold miestnej komunite za to, že útočníka neďaleko mešity zadržala.

Obzvlášť pri tom vyzdvihol úsilie jedného z miestnych náboženských predstaviteľov, ktorý útočníka uchránil pred rozvášneným davom, uviedla agentúra AP.

Mayová označila útok pred mešitou za ohavný pokus: Británia sa nezastaví pred ničím

Khan útok odsúdil a dodal, že útočník mal zjavne rovnakú motiváciu ako tí, ktorí stáli za nedávnymi útokmi v Manchestri aj na londýnskych mostoch London Bridge a Westminster Bridge.

"Všetky (tieto útoky) sú útokom na naše spoločné hodnoty tolerancie, slobody a rešpektu," povedal Khan, ktorého citovala spravodajská stanica BBC.

Fico odsúdil útok v Londýne. Ponúkol pomoc Mayovej pri výmene informácií

Ďalej uviedol, že Londýn vďaka útokom aj nedávnemu požiaru zažil pár "príšerných týždňov". Dodal však, že britská metropola zostane aj naďalej silným a jednotným mestom, a nenechá sa zastrašiť terorizmom.

Khan zároveň apeloval na vládu, aby nerobila ďalšie škrty v polícii. V tejto súvislosti tiež dodal, že Metropolitná polícia zvýši v nasledovných počet policajtov nasadených do hlavného mesta, a to obzvlášť do oblastí, kde sa nachádzajú mešity, alebo v ktorých žijú početné moslimské menšiny.

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie