V Kolíne neboli len násilníci. Ženu zachránili utečenci zo Sýrie

KOLÍN NAD RÝNOM - Američanka Caitlin Duncanová tvrdí, že počas skupinových útokov v Kolíne jej z nebezpečenstva pomohli sýrski utečenci.

V Kolíne neboli len násilníci. Ženu zachránili utečenci zo Sýrie
Silvestrovská noc v Kolíne znamenala pre mnohé ženy kruté utrpenie. Ilustračné foto Zdroj:TASR/AP

Tak ako mnoho ďalších žien počas silvestrovskej noci sa Caitlin Duncanová stala pri kolínskej stanici terčom sexuálne motivovaného útoku.

Útočníci ju postrkovali a obchytkávali. Keď sa snažila z davu vymaniť, policajti ju pri zásahu omylom vtlačili do ďalšej skupiny násilníkov.

Pomohli jej prebojovať sa davom

"Snažila som sa brániť. Udierala a kopala som okolo seba, snažila sa odtlačiť mužov, ktorí sa ku mne chceli dostať. Bola som fakt vystrašená," uviedla Duncanová.

V tom momente sa k nej dostala skupinka sýrskych utečencov. Vytvorili okolo nej ochranný kordón. Ponúkli sa, že zavolajú jej priateľovi, od ktorého sa v tom chaose oddelila.

Keď si nevedela spomenúť na jeho telefónne číslo, pomohli jej prebojovať sa davom a dostať sa k nemu. Znovu sa stretli vo vnútri stanice.

Po udalostiach z Kolína nesmieme dovoliť fanatikom, aby si uzurpovali feminizmus

Pomiatli sa z alkoholu a drog

Vodcom skupinky bol Hesham Ahmad Mohammad (32), učiteľ základnej školy v Aleppe. Takisto sa na miesto vybral osláviť Nový rok spolu so svojimi kamarátmi.

Podľa jeho vyjadrenia pre New York Times, aj on bol zo správania útočiacich mužov zdesený a uviedol, že "tí mladí sa z alkoholu a drog načisto pomiatli".

Je smutný aj z toho, že v médiách sa hovorí len o "tých zlých", ale o dobrých sa nepíše nič.

Duncanová a Mohammad sú odvtedy v pravidelnom spojení cez internet. Ako uviedli, obaja sú radi, že všetko dobre dopadlo.

Aktuálne.sk
 

Diskusia

Najčítanejšie