Zákonník práce prešiel parlamentom

Hoci premiér Robert Fico nepripúšťa, že by bol zákonník oproti pôvodným návrhom "vykastrovaný".

"Konečne máme na Slovensku štandardný Zákonník ...

Zdroj: Aktuálne.sk

Hoci premiér Robert Fico nepripúšťa, že by bol zákonník oproti pôvodným návrhom "vykastrovaný".

"Konečne máme na Slovensku štandardný Zákonník práce, ktorý zodpovedá predstavám modernej Európskej únie. Nejde pritom o kompromis. Dokázali sme presadiť všetky veci, ktoré sme potrebovali presadiť," tvrdí premiér.

Schválená novela je podľa neho významným návratom k sociálnemu zákonníku.

Opozícia si však myslí niečo iné. Zákonník je podľa nej zlý, ale "koalícia ho nepokazila tak dramaticky, ako sa zastrájala," myslí si Mikuláš Dzurinda (SDKÚ-DS).

Chystá sa ďalšia novelizácia?

Ministerka práce Viera Tomanová tiež hovorí o kompromisoch. A to aj takých, s ktorými rezort práce nesúhlasí a sú podľa nej v neprospech zamestnancov.

"Zákonník práce bol o vyjednávaní, od začiatku až do konca. Tam, kde sa dohodli zástupcovia zamestnancov a zamestnávateľov, ministerstvo práce akceptovalo dohodu. A to aj v prípade, ak veľmi nesúhlasilo," hovorí Tomanová.

Ona osobne nie je spokojná s definíciou závislej práce či nadčasmi na rizikových pracoviskách.

Aj keď je podľa premiéra Fica koalícia stabilná a korektná, koaliční partneri sa nejavili veľmi spokojní. SNS aj ĽS-HZDS napríklad prekáža, že nepresadili posilnenie zamestnaneckých rád na pracoviskách, kde nepôsobia odbory.

"Dosť tvrdo som bojoval za tento pozmeňovací návrh, ale nemal som dostatok garantovaných hlasov," hovorí predkladateľ návrhu Jozef Halecký (ĽS-HZDS). Preto svoj návrh stiahol. Halecký však hneď avizoval, že sa ho vynasnaží presadiť.

"Budeme pracovať na tom, aby sa zvýšilo postavenie zamestnaneckých rád, ktoré by boli konkurenciou v ochrane zamestnancov porovnateľnou s odbormi."

Zdroj: Pavol Urbi, Aktuálne.sk

HZDS malo pritom viacero výhrad v novele Zákonníka práce. "Zákon v koalícii musí mať súhlas všetkých, takže do niektorých sme sa ani nepúšťali. Niektoré nám prešli vo výboroch, ale už v gestorskom sme to neodsúhlasili. Myslím si, že nie je koniec novelizácii zákona," pripúšťa Halecký.

Podarilo sa mu však presadiť niekoľko pozmeňovacích návrhov. Napríklad 56-hodinová pracovná pohotovosť pre zdravotníckych pracovníkov, či zmiernenie pokuty pre zamestnancov v prípade, ak odíde od zamestnávateľa ešte pred vypršaním výpovednej lehoty.

Dodáva, že budú dozerať na to, aby zákonník neznepružnil pracovný trh.

Ohrozenie investícií

Nespokojní sú aj opoziční poslanci a pochopiteľne aj zamestnávatelia. "Nový zákonník znižuje pružnosť pracovného trhu a pôsobí proti rastu ekonomiky a proti vytváraniu nových pracovných miest. Bude to mať negatívny vplyv hlavne na chudobné oblasti Slovenska," myslí si šéf Republikovej únie zamestnávateľov Marián Jusko.

Hoci veľké firmy nebudú až tak výrazne pociťovať negatíva sociálneho zákonníka. Tie sa so zvýšením nákladov dokážu vyrovnať. Horšie na tom budú podľa neho menšie a začínajúce spoločnosti. "A samozrejme ovplyvní to aj atraktivitu Slovenska pri získavaní investícií," dodáva Jusko.

Zdroj: Pavol Urbi, Aktuálne.sk

Opozícia sa snažila vylepšiť, aj v prospech zamestnávateľov, zákonník 24-pozmeňovacími návrhmi. Prešiel iba jeden.

Podľa exministerky práce Ivety Radičovej však tento jeden úspech stojí za zmienku.

"Kritériá závislej práce sa na živnostníkov a tých, ktorí podpíšu obchodné zmluvy vôbec nevzťahujú. Takže jednu zo základných zmien, Zákonník práce neprináša," vysvetľuje.

Toto pripúšťa aj ministerka Tomanová: "Táto definícia je výsledkom konsenzu zástupcov zamestnancov aj zamestnávateľov. Svojím spôsobom je možné obísť paragraf o závislej práci," priznáva.

 

Diskusia

Najčítanejšie