Zimný štadión začnú rekonštruovať v polovici roku 2009

Bratislava - Štadión Ondreja Nepelu, ktorý by mal privítať účastníko...

Zimný Štadión Ondreja Nepelu v starom šate.Zimný Štadión Ondreja Nepelu v starom šate. Zdroj: www.sportove-centrum.sk

Bratislava - Štadión Ondreja Nepelu, ktorý by mal privítať účastníkov hokejových majstrovstiev sveta v roku 2011, začnú rekonštruovať až po ukončení aktuálnej extraligovej sezóny.

Ako pre Aktuálne.sk povedala Katarína Uhrinová z marketingového oddelenia bratislavského magistrátu, práce na novej vnútornej, ako aj vonkajšej fasáde hokejového stánku by mali odštartovať približne v polovici nasledujúceho roka.

Fanúšikov bratislavského Slovana, ani samotného majstrovského klubu, by sa podľa nej, tieto práce nemali žiadnym spôsobom dotknúť.

Práce sú vraj naplánované tak, že počas extraligových bojov v sezóne 2009/2010 sa budú robiť vonkajšie úpravy a vnútrajšok štadióna sa bude riešiť mimo súťaže.

Vysťahuje sa Slovan?

Generálny manažér bratislavského majstrovského klubu Maroš Krajčí však situáciu vidí v pesimistickejších farbách. Ako povedal pre Aktuálne.sk, sťahovanie klubu na ružinovský štadión V. Dzurillu, je značne reálne.

"Máme také signály, dosť výrazné. Iná možnosť, keď chceme majstrovstvá sveta, nie je," obáva sa Krajčí. Ružinovský štadión má pritom ani nie polovičnú kapacitu oproti súčasnému domovskému stánku hokejových majstrov.

O tom, že pripravované majstrovstvá nakoniec nájde útočisko práve na Štadióne Ondreja Nepelu, rozhodli kompetentní potom, čo odpísali plány s vybudovaním novej haly na Kalinčiakovej ulici.

Náklady na rekonštrukciu populárneho "zimáku" sa podľa primátora hlavného mesta Andreja Ďurkovského odhadujú do jednej miliardy korún. Cena za výstavbu novej hokejovej arény sa pritom pohybovala od troch do štyroch miliárd korún.

Prísľub na zabezpečenie potrebnej čiastky má údajne potvrdený aj od predsedu vlády. "Keď predložíme finančnú analýzu, štúdie a návrhy, budú sa s tým vo vláde zaoberať. Predseda vlády dal prísľub, že do tejto čiastky je to možné riešiť," tvrdí bratislavský šéf.

Sám Bajan v poli

Aj keď konanie šampionátu nie je celkom vylúčené ani v novej všešportovej hale v Petržalke, ktorú uprednostňuje bratislavský župan Vladimír Bajan, je to viac ako nepravdepodobné. Dôvodom je chýbajúci súhlas Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Jeho predstavitelia podobne ako bratislavský primátor síce výstavbu novej haly vítajú, majú však vážne pochybnosti o možnosti dokončenia športového areálu do začiatku majstrovstiev.

"Keď má byť mesto spoluzodpovedné za organizovanie majstrovstiev sveta, chcem, aby sme mali plné páky, ktoré nám zabezpečia ich konanie v našej hale," vysvetľuje dôvody magistrátu Ďurkovský.

 

Diskusia

Najčítanejšie